Поштовани професори, ученици, родитељи

Ове године славу наше школе Сретење обележавамо другачије, стицајем околности. Драмска секција припремила је наменски документарни филм тим поводом, уместо приредбе.

Празник Сретење  Господње празнује се као државни и црквени празник,  велики дан за државу, за  православни народ и велики дан за  професоре и ученике Врањске гимназије.
Дан који имају симболику сусрета и сусретања, а било је их много у више  од неколико деценија постојања Врањске гимназије.
"Уочи тог дана, на сам дан, или после празника, сви професори и предавачи приређивали  су свечану забаву за грађане, ђаке и родитеље са одабраним уметничким програмом..."( део из монографије "Врањска гимназија 1881-1981." )
Али не и данас, 15. фебруара када се обележава слава Гимназије, у складу  са мерама и актуелном епидемиолошком ситуацијом један сусрет у нашој школи  и наше заједничко сусретање ће изостати.