Успех гимназијалки на Међународном литерарном конкурсу

Ученице Врањске гимназије, матуранткиња Теодора Илић и ученица трећег разреда Ања Љубеновић учествовале су на трећем Међународном српско-руском литерарном конкурсу, на тему Слобода - Свобода и постигле запажен успех у категорији средњих школа.

Уч. Теодора Илић је написала песму на руском језику и освојила прву награду. Њен ментор је проф. Данијела Спасић. Ученица Ања Љубеновић је освојила другу награду за есеј на српском језику, а ментор јој је била  проф. Милена Декић.

Радујемо се још једном успеху наших талентованих и свестраних ђака. Ученице Теодора и Ања надахнуто су приступиле теми слободе као суштинској вредности сваког друштва, али и појединца. Уметничка снага њихових радова инспирисана је богатом традицијом и историјом нашег народа, храбрим и пожртвованим делима и победама наших предака, којима ћемо заувек бити захвални на Слободи коју су нам подарили.