CBC - Cross Border Debate ( CBC  debata )

Прекогранична дебата са средњошколцима у организацији  Делегације ЕУ у Србији и ЕУ инфо мрежа и Делегација  ЕУ из Северне  Македоније организовали су онлајн  догађај, 3. фебруара 2021. године  од 15 до 16,30 сати  односно , дебату  јединствену по томе што је пружила прилику младим људима , средњошколцима из две суседне  земље , из два града Врања и Куманова   да разговарају о заједничким темама, а једна од тема  је и ментално здравље  и благостање младих у време пандемије , као и квалитет образовања.  У уводном делу учесницима  су се обратили амбасадори  и шефови  Делегација  ЕУ  у обе земље , господин  Сем Фабрици и господин  Девид  Гир.  Као уводничари у дискусију  том приликом обратили су се и млади европски амбасадори  из две земље.  Испред Гимназије " Бора  Станковић" у Врању , ученица  Ања  Кафеџијска као  добитница престижног звања младог европског  амбасадора обратила се , а учешће у дебати узело је још 14 ученика Врањске  гимназије.