Dana 21.02.2018.god u svečanoj sali Gimnazije,, Bora Stanković,, održana je radionica povodom projekta "Energetska efikasnost u očima Mladih eko - reportera".
Radionicu su održale Aleksandra Mladenović predsednik udruženja Ambasadora održivog razvoja i Dijana Sarac nacionalni koordinator održivog razvoja životne sredine. Mladi Eko-reporteri predstavlja mrežu mladih koji obrazuju javnost o održivom razvoju angažovanjem  u kreativnom eko - novinarstvu. Ovim projektom i programom Mladi Eko-reporteri istražuju pitanja i probleme vezane za zaštitu životne sredine, izveštavaju o njima kroz pisani, fotografski ili video zapis predlažući rešenja. Program razvija komunikacione veštine i znanja kod učenika, podstiče timski rad i razvija socijalnu odgovornost.
 Učenici naše škole na čelu sa eko-koordinatorom Gordanom Nikolić vredno rade na izradi ovog projekta.