Поводом  Првог Међународног Фимл  Фестивала „Мост “делегација  на челу са Димитријем Јегоровим , шефом за културу, омладину и спорт из Белорусије са својим сарадницима из Москве посетили су Гиманазију "Бора Станковић" у Врању и просторије  новоотвореног  Руског кутка . Од стране домаћина који су свечано примили госте , најпре се обратила Данијела Спасић,проф.руског језика и књижевности и реализатор  Пројекта  Руски кутак .Професорка Данијела је гостима пожелела топлу добродошлицу и упознала их са активностима и радом Руског кутка,приказавши им притом и краткометражни филм  као ретроспективу најзначајнијих активности ученика и професора руског језика и књижевности у  Гимназији у Врању. На пријему су говорили и студент  Белгородске духовне семинарије и предавач српског језика на универзитету Шухов у Белгороду, а  који је тренутно на стручној пракси у Гимназији Б.С.у Врању,Ненад Бојков,као и гост из Белгорода,Андреј Игоревич,који трнутно борави у Врању.Госте из нама братских  земаља поздравили су и ученици Гимназије и на руском језику изразили своје емоције поводом посете људи из Руског дома из БЕлорусије ,као и еминентних стручњака из области кинематографије.Ученици Гимназије су изразили захвалност за одато поштовање према ономе што раде у цилју развијања међубратских односа и сарадње.Уосталом,добра сарадња између Гимназије Б.Станковић  у Врању и високих школских установа иѕ Владикавказа и Белгорода ,као и недавно отварање Руског кутка,резултирали су да Гимназија Б.Станковић у Вранју и уцесници Филм Фестивала Мост започну ново поглавље још једне у низу успешне сарадње.
На крају, присутним гостима се обратила и  Директорка Гимназије Сузана Мишић  Станковић,нагласила је  да је Гимназија Б.Станковић увек била и биће  отворена за све врсте сарадње уколико оне  резултирају сире видике и спознаје  насих и иностраних уценика и студената.Директорка  је присутне гостне госте укратко упознала и са историјатом Гимназије Б.Станковиц у Вранју и том приликом рекла да је наша Гимназија изнедрила многа велика имена позната како у земљи,тако и у иностранству,а као доказ тога је управо и Милица Јањић ,бивша уценица Гимназије Б.Станковић у Врању, на чијој иницијативи је управо и организован овај Први Међународни Филм Фестивалу Врању под симболичним називом Мост. Мост као спона која повезује људе и догађаје.
У име организатора, директор школе Сузана Мишић Станковић