Гимназија Бора Станковић и Универзитет "Шухов" потисали су Споразум о сардњи,као што је и најављено ,и  том приликом делегацију Гимназије дочекали су представници Универзитета "Шухов", као и директор института за Српски језик и коминикацију и доцент катедре за Стратегијски менаџмент ,Викторија Николајевна Рјапухина.Том приликом уручене су  захвалнице ректору БДТУ"Шухов"др проф.Сергеју Николајевичу Глагољеву за изузетан допринос у развијању пријатељских односа између Србије и Русије,као и Викторији Николајевној Рјапухиној за очување и неговање традиције српског народа на територији Русије.
на поменутом универзитету.
Другог дана посете чланове делегације
дочекао је ректор Белгородске духовне семинарије протојереј Алексеј Куренков,као и проректор за науку доктор филолигије Сергеј Александрович Колесников.Том приликом организована је конференција под називом Србија кроз призму вере и културе где су са својим радовима наступили ђаци гимназије.Пре почетка конференције директорка гимназије Сузана Мишић Станковић поздравила је присутне и уручила захвалнице ректору Духовне семинарије за изузетан допринос у очувању духовних веза Русије и Србије, затим Ненаду Бојкову студенту поменуте семинарије за изузетан допринос у реализацији наставног програма.У наставку програма обратила се проф. руског језика Данијела Спасић и у свом обраћању нагласила је важност  отварања Руског кутка као међународног центра.
Оно што следи у току десетодневног боравка је обилазак културних и образовних  центара, као и организовано српско-руско вече где ће ученици и студенти представити своју школу- универзит, и кроз игру и  песму пренети дух народа земље из које долазе.