У Свечаној сали Гимназје ученике првог разреда најпре је поздравио директор школе Сузана  Мишић Станковић и пожелела  добродошлицу Гимназијалцима.
,,Данас  у овој препуној сали  Гимназијалаца задовољство ми је да све вас могу поздравити у име  колектива и  ученика Гимназије. Данас је дан нашег сусрета, почетка,  дан нашег светковања и дан кад постајете  део ове престижне установе".
Није случајно да је данас  испред руководства  Града Врања наш некадашњи гимназијалац , а данас  већник за  финансије Бојан Костић."
Након поздравне речи директора школе, ученике је поздравио већник Бојан  Костић пожелећи им да буду успешни и поносни да су гимназијалци.
Ученицима првог разреда обратили су се педагог школе Слађана  Митић и одељењске старешине и пожелеле добродошлицу  и успешну сарадњу.