У среду, 7.11.2019. године, Гимназија ,,Бора Станковић“ организовала је заједничко дружење са ученицима првог разреда из ОШ ,,Радоје Домановић“ и ОШ ,,Јован Јовановић Змај“.
   У овој акцији је учествовало одељење III/6 са својим разредним старешином Горданом Николић, која успешно води Еколошку секцију.
   Дружење је обухватало:

1. презентацију на тему здраве исхране;
  2. ликовну радионицу (директорка Сузана Мишић Станковић је уручила награде и захвалнице ауторима три најбоља рада);
  3. послужење (ученици су се на крају програма послужили воћем и другом здравом храном).

Атмосфера је била раздрагана и на сваком дечијем лицу блистало је задовољство.
   Директорка Сузана Мишић Станковић је изјавила: ,, Било нам је посебно задовољство  да угостимо наше најмлађе и организујемо једно лепо , забавно и едукативно дружење.Еко  секција је врло активна и захваљујући координатору и члановима секције