Дан менталног здравља

У нашој школи је 10. октобра, већ традиционално, обележен Дан менталног здравља. Савремено доба у коме живимо намеће тешко достижне стандарде. У тој трци да свему удовољимо често се исцрпљујемо и нарушавамо своје физичко, али и ментално здравље. Више него икада присутни су отуђеност, анксиозност, депресивност. Зато је битно да се данас, на дан менталног здравља, подсетимо на значај превенције и очувања менталног здравља. Тим поводом су у Инфотеци Гимназије "Бора Станковић" гостовале: др Данијела Марић, координатор Саветовалишта за младе, која је наше ученике позвала да им се обрате кад год имају потребу за подршком, психолог Саветовалишта за младе Катарина Николић, која је причала о значају менталног здравља и самопоуздања код младих људи, Гордана Лазаревић, мед. сестра и Беба Каначки, пр Дома здравља. Наши ученици су пажљиво слушали излагања, а затим имали прилике да постављају питања.

У тренуцима кад се осећамо лоше, често је довољна топла реч, подршка, савет..  Са циљем подршке, ученици, али и сви запошљени Гимназије су имали прилике да током целог дана своју најзначајнију животну поруку напишу и окачите у холу школе, те смо на тај начин формирали ПАНО ПОДРШКЕ, а у свему томе су велика помоћ били ученици са једносменског рада групе за подстицање укупног развоја личности ученика “Подржи ме”.