Студијско путовање у Русију

Циљ студијског путовања

У оквиру сарадње коју је Гимназија „Бора Станковић― из Врања остварила са Русијом, тачније са Државним технолошким универзитетом Шухов „В.Г. Шухов― у граду Белгороду (Руска Федерација) и на основу потписаног споразума о сарадњи под бројем 387 од 01.02.2019. год. планирана је друга реализација међународне посете ученика граду Белгороду и универзитету Шухов.

Садржаји студијског путовања

- Екскурзије по граду Белгороду и Универзитету домаћину.

- Путовање у Прохоровку (Белгородска област), место највеће тенковске битке.

- Посета музејима.

- Организација и релаизација културно-уметничких програма на Институту за српски језик и комуникацију или у пратнерској библиотеци.

- Презентација факултета и образовних програма који су у понуди.

Извођење студијског путовања

Носиоци припреме, организације и извођења програма путовања су: директор школе, стручни вођа пута, и други наставник кога одреди директор школе. Реализација студијског путовања зависи од епидемиолошке ситуације. Остала студијска путовања и излети су планирани у оквиру Планова рада стручних већа.