Државно такмичењe талентованих ученика средњих школа

65. Државно такмичење талентованих ученика средњих школа по наставним предметима ове године одржано је у Врању, у организацији Културно-образовног центра Врање, у суботу, 20. маја 2023. године  у просторијама Медицинске
школе ,,Др Изабел Емсли Хатон".

Ученици Гимназије" Бора Станковић" у Врању, постигли су изузетне резултате из свих предмета :

Вук Обрадовић, ученик трећег разреда на Државном такмичењу из Биологије освојио је прво место, његов ментор је проф. Гордана Николић.

На такмичењу из Математике:
Никола Радуловић, прво место,
Лука Марковић, друго место,
Богдан Стефановић, треће место,
Анастија Јовић, треће место.
Њихови ментори су: Дивна Пешић и Татјана Станојковић, проф. математике.

На такмичењу из Енглеског језика, Анђела Ристић освојила је прво место.

На такмичењу из Информатике и рачунарства :
Страхиња Златановић, друго место, ментор : Јасмина Младеновић, проф. информатике.

На такмичењу  из Психологије, Богдан Димић освојио је треће место, његов ментор је проф. Светлана Величковић Момчиловић.

На такмичењу из Географије ученица Емилија Арсић освојила је треће место, њен ментор је проф. Весна Богдановић.

Велики успех  ученика и професора Врањске гимназије  скоро у свим научним дисциплинама на Државном такмичењу талентованих ученика средњих школа.