Гимназијалац Данило Стаменковић – добитник специјалне награде Међународног литерарног фестивала „Фелис“

blog

Данило Стаменковић, талентовани и свестрани ученик другог разреда природно-математичког смера у Врањској гимназији остварио је још један велики успех, у уметности речи у стиху: на седмом Међународном фестивалу литерарног стваралаштва „Фелис“ у Лазаревцу, у категорији „млади ствараоци“ – наш гимназијалац Данило добио је специјалну награду фестивала за песму „Срећа је нит“.

Ученик Данило се и у претходној школској години истакао учешћем и наградама на литерарним конкурсима (о чему је већ било речи у нашим медијима), као и на такмичењима из више предмета, а посебно у области српског језика и књижевности. Његов ментор је проф. Милена Декић.

Врањска гимназија не одступа од својих идеала – да се њени талентовани ученици опробају у разноврсним научним и уметничким подухватима, да негују ширину духа, креативну природу и радозналост, и да не престају да се траже и проналазе на богатом гимназијском и животном путу.

ПЕСМА

"СРЕЋА ЈЕ НИТ"

И док ветар око нас гране помера,

сунце испод дрвета сенку ствара,

гледам  људе око себе,

забринута, срећна, љута и весела лица,

размишљам како,

за срећу сваком  треба ситница,

човек  за срећу мора да има дара,

да се труди, да је сам ствара.

Јер срећа је нит, танана, нежна,

што душе отворене искрено веже,

као чаробан осмех се преноси, oчарaва,

човек за срећу мора да има таленат,