Гимназијске приче: Живела Србија!

blog

Гимназијске приче: Живела Србија!

Емисија "Гимназијске приче" је део пројекта Обогаћеног једносменског рада у Врањској гимназији, чији су реализатори креативни гимназијалци уз подршку ментора, проф. Ане Стоиљковић.

Епизода је посвећена Дану српског јединства, националне заставе и слободе, који се обележава 15. септембра, на дан када је 1918. године почео пробој Солунског фронта. Данас се сећамо храбрих српских ратника и славимо заставу која је симбол наше историје бола и поноса, храбрости српског народа, лепоте и слободе наше земље.

Ученици четвртог разреда након представљања прилагођеног Дописа (које је школама упутило Министарство за рад, запошљавање и борачка питања) читају одломке из српске родољубиве поезије, као и песму "Суматра" у којој се приближавају и повезују даљине и завичај и која својим бојама дочарава српску тробојку.

Живела Србија!