Изложба „Милена стил“ у Врањској гимназији

Изложба репродукција модних цртежа Милене Павловић Барили, под називом „Милена стил“ отворена је 10. октобра, у Свечаној сали Врањске гимназије.

Српска сликарка Милена Павловић (1909-1945) рођена је у Пожаревцу, а живела је и стварала у великим модним центрима – у Паризу, Риму, Лондону и Њујорку. Поред сликарства, бавила се и костимографијом, али и писањем поезије. Ученици четвртог разреда и награђивани чланови Драмске секције - Нина Тасић и Лука Стајић били су у улози водитеља. Нина Тасић, такође награђивана чланица Рецитаторске секције, рецитовала је и једну од песама Милене Павловић. О животу и стваралаштву истакнуте уметнице говорио је проф. ликовне културе Александар Ђорђевић, а затим је говор одржала и директорка Гимназије Сузана Мишић Станковић.

Организација изложбе која представља велику привилегију за нашу школу један је од плодова изузетне сарадње Гимназије „Бора Станковић“ и Удружења „Данте Алигијери“ у Врању. Председник овог Удружења, господин Гаетано Паулило, овом приликом је уручио сертификате првим полазницима који су завршили почетни курс италијанског језика, а затим је и званично отворио изложбу.