Литерарни конкурс Задужбине

Поштовани и уважени ученици,

Управни одбор Задужбине Олге и Николе Ј. Динића, потпуковника у пензији из Врања  расписује пети литерарни наградни Конкурс поводом Дана Светог Саве,   по жељи оставиоца пок. Олге и Николе Ј. Динића.

Право учешћа имају ученици свих разреда у Гимназији „Бора Станковић“ у Врању.

Ученици који желе да учествују на Конкурсу треба да се пријаве код својих професора српског језика и књижевности до  19. јануара 2024. године.

Стручно веће професора Српског језика и књижевности спроводи такмичење и  благовремено обавештава ученике о месту и времену одржавања такмичења, у складу са Правилником о начину спровођења наградног конкурса.

Такмичење у писању литерарних радова биће организовано у понедељак, 22. јануара 2024. године,  с почетком у 14.00 часова, у школи.

У складу са захтевом завештаоца из тестамента, новчане награде се додељују  на Дан Светог Саве.

Учесници такмичења биће обавешетени о резултатима најкасније 26. јануара.

Позивамо све заинтересоване ученике, који воле и негују писану реч, да се пријаве и учествују на Конкурсу.

У Врању, 28.12.2023. године                                                                                                      У име УО Задужбине,

Директор школе,

Сузана Мишић Станковић

На линку испод можете погледати оригинални документ конкурса.

Пети конкурс задужбине 2024.