Литерарни успеси гимназијалца Данила Стаменковића

Данило Стаменковић, свестран и одличан ученик првог разреда Врањске гимназије, освојио је друго место на литерарном конкурсу „Градишко пролеће 2024“, у категорији поезија – средње школе, за поетски рад „Срећа је нит“. Такође, он је учествовао и на међународном фестивалу поезије младих песника „Машта и снови“, у организацији Центра за културу „Сирмијумарт“ – Данилова песма одабрана је за зборник радова, у категорији старијег узраста. Његова менторка је проф. српског језика и књижевности Милена Декић.

Од почетка школске године, Данило је учествовао на многим литерарним такмичењима, на којима се истакао следећим успесима: похвалом Министарства одбране – за учешће на конкурсу у новембру, првим местом на светосавском конкурсу у организацији „Задужбине Олге и Николе Ј. Динића, потпуковника у пензији из Врања“, као и трећим местом на Медијана фестивалу дечјег стваралаштва и стваралаштва за децу, у категорији ученика средњих школа, у марту ове године.

Занимљиво је да су Данилу као ученику природно-математичког смера, омиљени предмети математика и хемија и да је ове године учествовао на републичким такмичењима из поменутих наука. Међутим, највећи успех постигао је на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе, где је освојио треће место.

Проф. Милена Декић истиче и хвали таленат, изузетну вољу и радне навике ученика Данила Стаменковића и поручује да се с љубављу према књизи, знању, односно уметничком стварању, са вером у успех и доследношћу у раду и учењу – пишу најлепше гимназијске песме, остварују снови и достижу идеали.