Међународни дан пешачења

Поводом Међународног дана пешачења ученици Гимназије "Бора Станковић" у Врању су са професором географије Драганом Антићем пешачили до излетишта Борино брдо. Окупљање је било испред гимназије и двадесеторо ученика је препешачило стазу дугу 6-7 километара. Поред самог обележавања Међународног дана, циљ је био да се ученици изведу из учионице, развију свест о значају боравка у природи, предностима по здравље читавог организма које доноси пешачење у природи, као и да заволе овај вид рекреације.

На самој стази, која води ка једном од најлепших излетишта Врања, могли су да виде и немар и небригу грађана Врања. Наишли су на огромну дивљу депонију изнад Виноградарске улице, на уласку у шуму, поред саме стазе. Професор географије је одржао ђацима краће  предавање о штетности оваквих депонија по воду и земљиште.

Након изласка на врх Бориног брда и краћег одмора покупљено је смеће које су за собом оставили неодговорни излетници. Морамо  нагласити да је ово стална активност  ученика гимназије и професора. Нажалост, свест грађана о потреби очувања средине и одговоран однос према природи је на врло ниском нивоу.

Због тога ће се ученици и професори гимназије и убудуће трудити да ту свест подигну и подстакну и друге да воде рачуна о средини у којој живимо и радимо. Какав је однос људи према природи и средини у којој живимо, такав ће бити и одговор средине и природе. Сведоци смо да природа зна да узврати веома сурово. Зато позивамо грађане да воле и поштују природу и  буду део њене лепоте.

Професор географије и ученици гимназије.