Подела новогодишњих пакетића

Подела новогодишњих пакетића у организацији Ђачког парламента и ПП службе у Гимназији

Ђачки парламент и Педагошко-психолошка служба у Врањској гимназији, у сарадњи са Центром за социјални рад, организовали су акцију прикупљања средстава за новогодишње пакетиће деци из социјално угрожених породица, пријем родитеља и деце и поделу пакетића. Ова хуманитарна акција организује се сваке године у децембру, на предлог Ђачког парламента Гимназије. Ученици Леонора Ристић (4/5), Братислав Стојковић (4/5) и Лана Марковић (3/5) оживели су празнични дух даривања, нових нада и најлепших жеља и поделили 22 поклон-пакетића најмлађима, у Свечаној сали школе, 28. децембра 2023.

Права срећа није у имању, већ у дељењу, деци, породици и дружењу. Учимо децу да је право богатство у душама људи и да се радујемо могућности и прилици да лепом речју, гестом или поклоном другоме бар мало улепшамо дан.