Републичко такмичењe из географије

Две бронзане медаље за врањске гимназијалце на Републичком такмичењу из географије

Матуранти Врањске гимназије, ученици природно-математичког смера Хелена Васић и Богдан Миленковић освојили су треће место - бронзане медаље на републичком нивоу такмичења Национална географска олимпијада, одржаног овог викенда на Копаонику. Ментор награђеним ученицима је професорка географије Весна Богдановић.

На овом такмичењу учествовало је четворо гимназијалаца, предвођених менторима проф. Весном и проф. Драганом Антићем.
Осим рада на такмичарским задацима током два дана, наши ученици су имали прилику да уживају у природним лепотама наше земље и да се друже са вршњацима из целе Србије.

Сваки појединачни и групни успех наших ученика, који је резултат њиховог огромног рада и залагања и подршке ментора, представља нам велику радост и подстрек да наставимо још одлучније путем знања, учења и нових успеха.