Школска башта негује велике умове оаза у Врањској гимназији

Школска башта негује велике умове

Једна од активности у Гимназији „Бора Станковићˮ у наставку пројекта Прозор у свет (Window to the World), који се реализује кроз програм Еразмус плус, јесте и опремање простора у школи који је добио назив Школса башта негује велике умове.

Активност која је реализована у сарадњи са партнерским школама из Румуније и Грчке подразумева да све три школе добију зелене оазе у којима ће ученици добити пријатно место где се могу дружити, одмарати и уживати у биљкама.

Кроз уређење простора у оквиру школе, а преко туторијала који су обезбедили вршњаци из Грчке, врањски гимназијалци су кроз рад на опремању гимназијске баште научили на који начин се саде и негују биљке, као и о рециклирању и поновном коришћењу старих предмета, претварајући их у корисне ствари и тиме су стекли нова знања о заштити животне средине.

Простор ће бити оаза за ученике и професоре, који је уметнички осмислио професор у Гимназији Александар Ђорђевић.