Свечани пријем нове генерације ученика у Врањској гимназији

У понедељак, 2. септембра, почела је нова школска 2024/2025. година, посебно свечан и незабораван дан за нову генерацију ђака која је уписала први разред. На почетку свечаног пријема нових гимназијалаца, школски хор, на челу са проф. Весном Анђелковић отпевао је химну „Боже правде“. Ђацима се прво обратила директорка школе, Сузана Мишић Станковић, пожелевши им добродошлицу и срећан нови почетак. Она је истакла да ћемо ове године нарочито посветити пажњу развијању позитивних људских вредности и односа заснованих на међусобном поштовању, сарадњи и солидарности. Ученицима се такође обратила већница за социјална питања и информисање Данијела Милосављевић.

Након уводних говора, одељењске старешине: Ана Стоиљковић, Данијела Спасић, Сузана Николић, Ненад Васић, Дивна Пешић, Татјана Недељковић и Јасмина Младеновић прозвали су ученике по одељењима и повели их у учионице. Пред њима је даље упознавање, разговор о новој школској средини, обавезама и одговорностима, личној култури и понашању у школи.

И ове године уписано је седам одељења: одељење ученика са посебним способностима за сценску и аудио-визуелну уметност, које је од ове године новина у Врањској гимназији, затим два одељења друштвено-језичког смера, три одељења природно-математичког смера и једно одељење ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику.

Драги ученици, желимо да вам много среће, успеха и лепог дружења у новој школској 2024/2025. години!