У ЛЕБАНУ ДВЕ НАГРАДЕ ЗА ВРАЊСКУ ГИМНАЗИЈУ

Драмска секција Гимназије ''Бора Станковић'' у Врању крунисала је ову успешну школску годину на данашњој додели награда у Лебану. На 43. међуокружној смотри аматерских позоришта Србије у Лебану матуранткиње Емилија Арсић и Милица Данев добиле су Специјално признање за укупан допринос фестивалу, као сценаристи и редитељи представе ''Судије''. Након наступа у уторак, ансамбу представе Судије припала је и награда за колективну игру.

Луна Митровић, ученица другог разреда Гимназије, проглашена за најбољу глумицу Смотре, играла је у две представе, Судије и ''Снегови у нама. "

Иначе, на ову смотру врањски гимназијалци су позвани као победници Позоришних сусрета Гимназија у Крагујевцу, где је ова представа  добила и награде за сценски говор и за сценски покрет.

На Смотри у Лебану учествовало је 11 представа из Врања, Бујановца, Прокупља, Сурдулице, Лесковца, Лебана, Медвеђе и Власотинца.