Учешће на дебати: Млади и климатске промене

Пројекат "Пулс Европе - Медијске посете ЕУ" и организација „Амбасадори одрживог развоја и заштите животне средине“ у оквиру обележавања Европске недеље зелене дипломатије организовали су панел дискусију  и дебату на тему: „Климатске промене и млади - ко ће бити бржи?“

Учешће у панел дискусији узеле су ученице Гимназије "Бора  Станковић":  Емилија Арсић и Леонора Ристић које је предводила проф. Гордана Николић.

Циљ овог скупа, који је одржан 27. октобра у Београду, био је да се види колико су млади укључени у активности у вези са решавањем еколошких проблема и како се може унапредити улога младих и побољшати њихов положај. Свакако да би било значајно када би њихове креативне идеје и активности могле да помогну у решавању проблема изазваних климатским променама.