Важна порука "Исповести", представе Драмске секције

Поводом Дана борбе против рака дојке и акције Друштва онколошких пацијената у Врању „Октобар, месец борбе против рака – Боркин завет“, Драмска секција Врањске гимназије припремила је и одиграла получасовну представу „Исповести“, у Свечаној сали, 23.10. 2023.

Представа је осмишљена према истинитим причама више људи који су се суочили са страшном дијагнозом, како би подсетила на важност бриге о себи и превентивних лекарских прегледа.

У представи су играли ученици: Емилија Арсић, Кристина Вучковић, Јулија Ђорђевић, Јована Стоиљковић, Анђелија Дисић, Ема Јаћимовић, Нина Тасић, Јулија Јованчев, Александар Трајковић и Лука Стајић.

Глумац Михајло Стојковић адаптирао је текст оригиналних исповести и режирао представу, а ментор ученицима је професорка српског језика и књижевности Нела Димитријевић.