Знамените личности врањске Гимназије

blog

Знамените личности врањске Гимназије

У дворишту Куће краља Петра |Карађорђевића  у Београду у четвртак, 12.05.2022. године, одржана је промоција књиге ''Знамените личности врањске Гимназије'', у оквиру трајања изложбене поставке ''Духовно и културно благо манастира Преподобног Прохора Пчињског''. О књизи су говорили директорка Гимназије Сузана Мишић Станковић, рецензент Нада Петровић, Томислав Симоновић, Бранислав Симоновић и историчар Ненад Стојиљковић. Пуковник проф. др Драган Микић, председник  Удружења Врањанаца у Београду ''Жуто цвеће'', које је организатор ове десетодневне манифестације, изразио је задовољство због организације догађаја који је окупио велики број бивших гимназијалаца, сада успешних људи у Београду.

Реч је о књизи која је настајала три године и објављена је у новембру 2021. године, поводом 140. годишњице Гимназије ''Бора Станковић'' у Врању. Обухвата биографије 171 професора, ученика и директора ове школе и ово је њена друга промоција (претходна је била у Врању непосредно након објављивања).

Цитате из књиге која је промовисана читали су бивши ученици Гимназије ''Бора Станковић'', сада студенти Београдског универзитета, Ања Кафеџиска и Ђорђе Стојановић.
 Тиме се и Гимназије придружила обележавању две значајне годишњице: 950 година манастира Преподобног Прохора Пчињског и 100 година од смрти краља Петра | Карађорђевића.

ГАЛЕРИЈА СЛИКА